Gru 072012
 
ażurowa bombka

Z okazji zbliżających się świąt pokażę dzisiaj fajny i tani sposób na ażurowe bombki. Bombki zrobiłam w zeszłym roku, więc zobaczycie już efekt końcowy. Potrzebne będą: baloniki, spinacze biurowe, cienki sznureczek ( ja użyłam włóczki ze starego swetra) miseczka i klej (możecie użyć rozcieńczonego wodą Wikolu ale jeśli chcecie zróbcie klej domowej roboty).

Klej domowej roboty robi się ni mniej ni więcej tylko poprostu jak kisiel:) Krok pierwszy: przygotuj 1 litr wody, z czego odlej pół szklanki resztę zagotuj. W szklance wymieszaj 3 płaskie łyżki mąki ziemniaczanej, możesz tez dodać łyżeczkę soli. Wlej zawartość szklanki do gotującej się wody i mieszaj aż powstanie masa o konsystencji kisielu i ostudź.

  1. Napompuj balonik na taką wielkość  jaką chcesz mieć bombkę.
  2. Wrzuć do miseczki z klejem włóczkę (niech namoknie).
  3. Potem okręć nią balonik, (technika i gęstość owijania sznureczka zależy od ciebie).
  4. Baloniki dobrze jest na czymś zawiesić gdyż będzie schnął mniej więcej jedna dobę.
  5. Teraz wystarczy przebić balonik i wyciągnąć włóczkę przez jedno z większych oczek. Przed przebiciem dobrze jest miejscami ponaciskać balonik by włóczka odkleiła się od balonika.
  6. Spinacze biurowe odegnij i zawieszka gotowa, przymocuj do bombki (możesz również zaczepić kokardkę, która trochę ukryje spinacz i będzie dodatkową ozdobą)
spinacze biurowe jako zawieszka na bombkę

spinacze biurowe jako zawieszka na bombkę

  1. Bombka gotowa!
ażurowa bombka

ażurowa bombka

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)