Ażurowe bombki

ażurowa bombka

Z okazji zbliżających się świąt pokażę dzisiaj fajny i tani sposób na ażurowe bombki. Bombki zrobiłam w zeszłym roku, więc zobaczycie już efekt końcowy. Potrzebne będą: baloniki, spinacze biurowe, cienki sznureczek ( ja użyłam włóczki ze starego swetra) miseczka i klej (możecie użyć rozcieńczonego wodą Wikolu ale jeśli chcecie zróbcie klej domowej roboty).

Klej domowej roboty robi się ni mniej ni więcej tylko poprostu jak kisiel:) Krok pierwszy: przygotuj 1 litr wody, z czego odlej pół szklanki resztę zagotuj. W szklance wymieszaj 3 płaskie łyżki mąki ziemniaczanej, możesz tez dodać łyżeczkę soli. Wlej zawartość szklanki do gotującej się wody i mieszaj aż powstanie masa o konsystencji kisielu i ostudź.

  1. Napompuj balonik na taką wielkość  jaką chcesz mieć bombkę.
  2. Wrzuć do miseczki z klejem włóczkę (niech namoknie).
  3. Potem okręć nią balonik, (technika i gęstość owijania sznureczka zależy od ciebie).
  4. Baloniki dobrze jest na czymś zawiesić gdyż będzie schnął mniej więcej jedna dobę.
  5. Teraz wystarczy przebić balonik i wyciągnąć włóczkę przez jedno z większych oczek. Przed przebiciem dobrze jest miejscami ponaciskać balonik by włóczka odkleiła się od balonika.
  6. Spinacze biurowe odegnij i zawieszka gotowa, przymocuj do bombki (możesz również zaczepić kokardkę, która trochę ukryje spinacz i będzie dodatkową ozdobą)
spinacze biurowe jako zawieszka na bombkę
spinacze biurowe jako zawieszka na bombkę
  1. Bombka gotowa!
ażurowa bombka
ażurowa bombka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *